Ostim Web Tasarım

Firmamız uygun fiyatla özel yazılım, web tasarım, SEO ve AdWords reklam hizmetleri sunar.

SEO

02.11.18

SEO uzmanı arayanlar çözümü Ostim web tasarımda buluyor. Web sitelerine SEO çalışması yaptırmak isteyenler için fiyatlar ve bilgiler.

Dijital pazarlamaya artık eskisine göre çok daha fazla bütçe ayırmak gibi bir zorunluluğumuz var. Rekabetin üst düzeyde olduğu bu alanda rakipleri geride bırakıp önemli farklar yaratmak adına pek çok alana yatırım yapmak durumundayız. Bu alanlardan bir tanesi de Search Engine Optimization sözcüklerinin kısaltması olan SEO.

Bugün en çok ihtiyaç duyulan hizmetlerden biri olan SEO, genelde çeşitli uzmanlar tarafından veriliyor. Buna rağmen başlı başına Search Engine Optimization konusunda danışmanlık hizmeti veren sitelerin sayısı da az değil. Arama motorlarında hedeflenen üst sıralara tırmanmak adına web sitelerinde yapılan bütün teknik çalışmaların bütünüdür.  Bu elbette pek de kolay bir süreç değildir, hedefe ve bütçeye bağlı olarak Search Engine Optimization çalışmalarının süresi uzayabilir. Çalışmalarında fiyatı belirleyen pek çok ölçü bulunur. Bu ölçülerin her biri fiyatları nasıldır sorusuna cevap olacaktır. Bu nedenle net ve standart bir cevap vermek güçtür.

Projenizin içeriğine ve beklentilerinize göre fiyatları konusunda bizden bilgi almanız mümkündür. Örneğin kullandığınız web sitesi nasıl durumda, bu çalışmayla hedeflediğiniz nokta neresi, sektörünüze dair ne düzeyde analizler yapılabilir, sitenin yaşı, hedef kitlesi, anahtar kelimenin popülerliği, teslim süresi, ödeme biçimi vs. fiyatlar konusunun değişkenlik yaratmasına neden oluyor. Sitede daha önce  konusunda bir çalışma yapıldı mı, site epey geride mi yoksa belli bir potansiyelin üzerinde mi, bunlar da akla gelen diğer sorular arasında. Farklı özelliklere açık olan, çok sayıda eklentileri bulunan siteler üzerinde çok daha kolay ve sağlıklı Search Engine Optimization çalışması yürütülebiliyor.

SEO sitenize yeni müşteriler katar

Google SEO

SEO, Search Engine Optimization sözcüklerinin kısaltılmış halidir. Tabi bunu bu şekilde söylemek, sizler için pek bir şey ifade etmemiş olabilir. O halde konuyu biraz daha açalım. SEO kavramını son zamanlarda çok sık duymaya başladık. Artık bu kavram öyle bir hal aldı ki hemen hemen her yerde SEO uzmanları ya da şirketleri danışmanlık hizmeti veriyor ya da doğrudan markaların web siteleri için çalışabiliyor. Günümüzün en önemli alanlarından biri haline gelen SEO, doğru bir biçimde analiz edilip uygulandığında deyim yerindeyse şirketleri adeta uçuruyor. Bu yüzden SEO uyumlu içerikler açısından doğru web siteleri oluşturmak bugün için hayati derecede önemli.  Search Engine Optimization tümüyle arama motoruyla ilgili bir iyileştirme çalışması denilebilir. Web sitelerini bir nevi arama motorunun belirlediği kriterlere uygun forma sokmak, siteleri arama motorlarıyla barışık hale getirmek, Search Engine Optimization çalışmalarının temel amacıdır. Bu da gerçek anlamda derin bir analitik zekayı zorunlu kılar.

Ayrıca Dmoz kayıtları da bu çalışmalarda uzmanların işini bir nebze daha kolaylaştırıyor. Sektör ile rakip analizi, zararlı linklere dair analizler, yerel SEO destekleri, site içi ve site dışı destek akla gelen hizmetler arasında. Oldukça detaylı ve kapsamlı bir alan olan bu işlemler, şirketlerin ticari büyüme oranlarını olumlu yönde etkiliyor. Bu çalışmalar aylık yapılabildiği gibi tek bir defaya mahsus olarak da gerçekleşebilir; fakat asıl önerilen, ticari büyümenin korunabilmesi adına analizlerinin daimi olmasıdır. Çünkü bu denli dinamik ve rekabetçi bir alanda yükselmeniz kadar düşüşe geçmeniz de oldukça hızlı gerçekleşebilir. İşlemini, güzel bir çiçeğin düzenli olarak sulanması gibi düşünebiliriz.

SEO Uzmanı

SEO uzmanları sadece dijital ya da teknik müdahalelerde bulunmakla kalmazlar, ilgili sektöre dair önemli analizler yaparlar ve doğru hamleleri buna göre gerçekleştirirler. Bugün her şirket, web sitelerinin en üstlerde yer almasını ister. Bu sadece bir şirkete ait web sitesi için, e-ticaret siteleri için değil, herhangi bir web sitesi için de geçerli bir durum. Fakat arama motorlarında, üst sıralara tırmanmak ne yazık ki emeksiz, zahmetsiz pek gerçekleşmiyor. SEO çalışmaları hem sitenin kendi içinde hem de dışarıdan yapılabilir. Burada temel amaç sitenin kitlelere ulaşılabilirliğini arttırmaktır. Doğru Search Engine Optimization çalışması, kısa süre içinde hemen sonuç verecektir. Bu noktada ilgili alana dair güncel ve çok aranan anahtar kelimelerle yazılmış içeriklerin önemi büyüktür. Tabi içerikler bir SEO çalışması için başlı başına yeterli değildir.

Bu konuda sayfalar dolusu eğitim kitapları ya da videoları söz konusu. Sadece bu bile konunun ne denli yoğun olduğuna işaret ediyor. Bugünlerde karşımıza her yerden çıkan Search Engine Optimization kavramını web siteleriniz için uygulayarak, sitenizin ziyaretçi sayısını arttırabilirsiniz. Google, Yandex ve Yahoo gibi popüler arama motorları, özgün içeriklere, organik bir temeli olan sitelere, emek verilmiş çalışmaları her daim ödüllendirir. Bu açıdan adil bir form sunmaktadır diyebiliriz. Çalışmalarının başarıya ulaşmasında ortalama 200’e yakın değişkenden söz edebiliriz. Bu nedenle, web sitelerinizin etkisini arttırmak adına işi, bizzat uzmanlara bırakmakta fayda vardır.

SEO Fiyatları

Arama motoru optimizasyonu fiyatları sabit olmamakla beraber artık yerel ve normal olarak da ikiye ayırabiliriz. Yerel SEO ihtiyaçların maliyeti daha cazip olup bütçenizi zorlamayacaktır. Ancak genel olarak çalışma yapılırsa maliyet ve zaman oldukça farklı olacaktır. Bir web sitesinde anahtar kelime, rakip, yoğunluk ve arama oranı analizi yapıldıktan sonra fiyat verilebilmektedir. Bu işte sadece profesyonel biriyle çalışmak her zaman çok önemlidir. Çünkü yapılan en ufak bir hata Google arama motoru üzerinde sitenizi ömür boyu silebilir.  Bu yüzden bu işi her yaparım diyenle çalışmamakla beraber ve ortaya koyulan işlerde referans istenmesinde fayda bulunmaktadır.

Ostim Web Tasarım firması olarak biz bu işte en iyisi olduğumuzu iddia etmiyoruz. Çünkü böyle bir şey söylememiz yersiz olacaktır. Ancak web sitemizin sıralamasına baktığınızda kendi gözlerinizle göreceksinizdir. Bu web sitemize yerel optimizasyon ettik ve en düşük maliyetle en yüksek yerlere geldik. Ancak biz herhangi bir firmayla çalışmak istemiyorum derseniz bu isteğinizi de anlayışla karşılar, sizlere nasıl yapılır hakkında bilgi verecek web sitesini paylaşırız.

Son Yorumlar